dzieciaki

skandynawski pokój dziecięcy

Chciałabym móc skurczyć się i pójść spać do któregoś z tych ich łóżeczek.

Chciałabym liczyć gwiazdki na zasłonkach przed snem zamiast tej mojej cowieczornej litanii spraw do załatwienia i rzeczy, których nie zdążyłam. Wolałabym zasypiać wpatrzona w ciepłe światło różowego muchomora i urokliwe refleksy, jakie rzuca na ścianę, zamiast w ekran smartfona, czytając ostatnie wiadomości do poduszki. Liczyć drobniaki w skarbonce – słoniu zamiast sprawdzać saldo na koncie online. Chciałabym móc gryzdać, wycinać i wyklejać, nadużywając brokatu, mieć czas na to, by odpoczywać i bawić się. Leżeć i gapić się na kolorowe kropki, ptaszki z origami, smarować usta wiśniowym błyszczykiem, wyobrażając sobie, że jestem dorosła niż…być dorosła.
Rzeczywistość mnie trochę przerasta ostatnio, nie nadążam, nie ogarniam, brakuje mi tchu. Zapieprzam zdyszana już od kilku miesięcy i doszłam do momentu, w którym chciałabym się zwinąć w kłębek i nic nie musieć. Czuję się jak chomik w klatce, co biegnie i drobi w tym rozpędzonym kółku, lecz wciąż stoi w miejscu. Moje ciało upomina się o uwagę, muszę teraz zająć się własnym zdrowiem i kondycją, złapać trochę oddechu, więc jeśli zaglądaliście tu co drugi dzień pewni nowego tekstu, to teraz przez jakiś czas nie będę w stanie utrzymać tego tempa. Miałam mnóstwo pomysłów i planów na tego bloga, ale niestety rzeczywistość je weryfikuje – nie jestem cyborgiem. Tyle marudzenia i ogłoszeń duszpasterskich.
Teraz o pokoju. Jestem bardzo zadowolona z kolorów i dodatków, z ogólnego klimatu. Naprawdę sama chciałabym tam zamieszkać! Wydaje mi się optymalnie dziewczęcy, to jest też dla mnie idealne natężenie kolorów i dziecięcych dekoracji. Jest ciasno, no niestety, ale udało się naturalnie wydzielić kącik Zośki w głębi pokoju, pod oknem. Oddzielona na jednej ścianie komodą, na drugiej – regałem, ma tam swoje łóżko ze stolikiem, biurko i miejsce na swoje dziewczyńskie drobiazgi. Chociaż w sumie to chyba bardziej moja potrzeba była – tak to wszystko ustawić, żeby miała swoją strefę. Mam poczucie, że zrobiłam wszystko, co mogłam, żeby było funkcjonalnie, jasno, dziewczyńsko i z klimatem. No i jest skandynawsko bardziej niż kiedykolwiek (nie mogło być inaczej, kiedy do akcji wkroczył sklep Scandikids z kultowymi dla tego stylu gadżetami). No więc ze swojej pracy dekoratorskiej jestem zadowolona, choć z pokoju jak zwykle nie, że tak sobie znów na ten metraż pozwolę pomarudzić. Nie ma teraz miejsca na bałagan – parę zabawek i nie da się ruszyć. Nie zmieści się tu już prawie nic więcej – od teraz dziewczyny będą dostawać już chyba tylko ołowiane żołnierzyki, bo żadne większe zabawki już tu po prostu nie wejdą. Nie przestaję fantazjować, jak cudownie te wszystkie meble i gadżety wyglądałyby na większej przestrzeni. Taka już moja marudna natura, albo to przesilenie, no, naprawdę humor mam ostatnio fatalny.
Jeżeli chodzi o moje plany na Kwaterę Ha-Zet, to udało mi się je zrealizować niemal w stu procentach (tylko gałki – sówki okazały się w rzeczywistości zbyt niebieskie, a za mało miętowe, a poduszka w trójkąty za ładna i została u nas, a Zośka dostała gwiazdy :))
1 – zasłona w gwiazdki – H&M Home Kids
2 – poduszka “hello” Vinnst – Toto design
3 – wieszak Red Hand Gang – Kalaluszek
4 – pojemnik różowy – H&M Home Kids
5 – szary pled – Maylily
6 – poduszka trójkąty szare – Toto design
7 – pojemnik w gwiazdki – H&M Home Kids
8 – lampka muchomorek Heico – Scandikids
9 – gałka w gwiazdki – Pretty Home
10 – gałka – sówka – Pretty Home
11 – plakat “Pirum Parum” – Scandikids
12 – łóżeczko – Mokee 
na zdjęciach pojawiają się jeszcze:
skarbonka miętowy słonik – Scandikids
półka domek duży biały – Scandikids 
druciany kosz – stolik nocny – Belmam
domek mały szary – Pepco
poduszka gwiazda – Filcove
różowy pled – Maylily
maskotka sowa – Maylily
girlanda sówek – Maylily
pojemnik na zabawki różowy w groszki – H&M Home
lampa Young Deco z Little Room
mobil Moi Mili
koszyk druciany miętowy – Present Time
futrzasty dywanik – Ikea
biurko – DIY (blat z Ikei, nogi z Allegro + mąż)
oraz odnowione krzesło z wystawki 🙂