wnętrza

sezon wielkanocny uważam za otwarty!

Jak dobrze, że w tym roku Wielkanoc wypada tak późno, zamiast śniegowych zajęcy będzie kwiecie prosto z drzewa. Ja ograbiam okoliczne mirabelki z kwitnących gałęzi, rozkwitają w pięć minut, by po dwóch dniach opaść kompletnie, ale te dwa dni ich nietrwałego piękna są warte dziwnych spojrzeń sąsiadów.

Sieję rzeżuchę i kiełki wszelakie, wyciągam z pudełek jajeczne zawieszki, jak co roku dokupuję jakiegoś nowego zająca czy inną skorupę. Generalnie sezon wielkanocny uważam za otwarty. Żeby jeszcze temperatury w Gdańsku zechciały przeskoczyć próg 8 stopni i dobić do średniej krajowej, rozszalałabym się wiosennie kompletnie już. Bo Wielkanoc to przecież spacery w słońcu, po pachnącym już wiosną świecie. To kwiecie, zieloność, to życie. 
W odwiecznym sporze o kulinarnej wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem opowiadam się za frakcją wielkanocną. Mam ślinotok na myśl o pasztecie mojej mamy, suto ochlapanym chrzanowym sosem, o niebo intensywniejszy niż na myśl o karpiu. Mazurki uwielbiam i wytwarzam w ilościach hurtowych. Dobrą szynką nie pogardzę i wywyższam ją nad śledzia. Łakome myśli mam przed Wielkanocą i czynię już pewne spożywcze plany. A wy? Czy jajka i mazurki, serniczki i kiełbasy przemknęły już Wam przez myśl? Bo jak nie, to niech teraz przemkną. Skupcie się, bo konkurs jest!


W tym roku w roli wielkanocnej nowości moje nowe, iście wiosenne miski i miseczki Ib Laursen. W dużej będę kręcić kajmakowe kremy i cytrynowe masy do mazurków, mała na drobiazgi i dodatki – czekoladki, sosy, chrzany. Klasyka gatunku, za którą wzdychałam przed laty zazdrośnie, oglądając tylko na skandynawskich blogach. Dziś dostępne w Polsce we wszystkich kolorach tęczy, duże i małe, absolutnie przepiękne i niezbędne w każdej kuchni, która aspiruje do bycia w skandynawskim stylu 🙂
Któraś z nich może być Twoja na Wielkanoc dzięki Magdzie z Pretty Home, która postanowiła przekazać je na nasz konkurs. Jej sklep to jedno z bardziej uroczych miejsc w sieci, a teraz także w realu, bo Magda stworzyła przecudny sklepik-showroom w swoim ogrodzie. Jestem w nim absolutnie zakochana i wciąż nie mogę uwierzyć, że to jest w Polsce!
http://www.pretty-home.pl/ 
http://www.pretty-home.pl/                 http://www.pretty-home.pl/
http://www.pretty-home.pl/
Teraz do rzeczy:
Do rozdania są trzy “miski z dzióbkiem” w wybranych przez zwycięzców kolorach. Nagroda główna to miska duża, a dwie osoby dostaną po małej.
Co zrobić, żeby wygrać? To proste:
1. Zostaw komentarz pod tym postem, napisz, który kolor miski byś wybrał(a) oraz do jakich wielkanocnych przysmaków ją wykorzystasz 
(dostępne kolory w linku powyżej lub na www.pretty-home.pl)
2. Jeśli masz swojego bloga, umieść u siebie powyższy baner wraz z linkiem do tego posta.
3. Jeśli dodajesz komentarz jako anonim, wyślij go do mnie także mailem wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem na thepolka.project@gmail.com

Komentarze można dodawać do czwartku, 10 kwietnia do godziny 12-tej. 
Wygranych ogłoszę w piątek, 11-go.
Powodzenia!