dzieciaki

przedświąteczne znaleziska

 

Mieszkaliśmy na niskim parterze, więc do naszej choinki dostawał się przez okno. Wyganiano nas z dużego pokoju celem wywietrzenia przed jego nadejściem, a my – ja z bratem i kuzynostwem, oglądaliśmy w tym czasie bajkę. Mimo ekscytacji sięgającej zenitu nie było trudno nas tam utrzymać, bo w Wigilię leciały w tamtych czasach totalnie wystrzałowe wieczorynki. Punktualny był ten nasz Mikołaj – rok w rok przychodził w porze bajki, akurat gdy już się kończyła na korytarzu rozbrzmiewał dźwięk jego dzwonka. Zrywaliśmy się sprzed telewizora i gnaliśmy pod choinkę, a tam – szaleństwo, lawina, wielka góra paczek i paczuszek. Nie było w nich drogich bajerów, zagranicznych lalek z Pewexu ani szałowych gadżetów. Było to, co udało się upolować pod koniec lat osiemdziesiątych – zwykłe zabawki, książki, pewnie jakieś kredki, klocki czy gry. Z braku punktu odniesienia, te siermiężne lalki i toporne zabawki wydawały mi się wtedy szałowe. Choć pewnie gdyby pokazano mi wtedy asortyment dzisiejszych sklepów dla dzieci, posikałabym się z wrażenia. Mogłoby się nawet skończyć omdleniem, bo bliska posikania to jestem i dziś. Stara baba, a wybałuszam gały i podniecam się jak pięciolatka. Chciałabym kupić to wszystko – nie wiem w zasadzie czy bardziej dla moich dziewczyn, czy dla siebie. Ponieważ byłoby nie tylko za drogie, ale i demoralizujące, nie zrobię tego. Ale szkoda, żeby się te moje znaleziska zmarnowały, więc może chociaż Wam się przydadzą?

9. lampka roboty // 10. talerzyk krokodyl // 11.kredki Djeco // 12. memory // 13. poduszka robot // 14. plakat jabłko // 15.plakat astronauta

16. wózek dla króliczka Maileg // 17. korona // 18. kuchenka // 19. żołnierzyki // 20. warcaby // 21. podkładki pod talerz – szkicownik  // 22.grzechotka króliczek // 23. interaktywna książka do rysowania // 24. pufa i poduszki “Superbohaterowie”

25.lampka baloniki // 26. zestaw walizek // 27. gra Djeco // 28. kredki Djeco // 29. zestaw z naklejkami // 30. “Mam oko na miasteczko” // 31. gra “Mix and Match” // 32. wróżka – zębuszka

33. łapacz snów // 34. poduszka dwustronna “dzieci na paradzie” // 35. wróżka – zębuszka //
36. króliczka Maileg // 37.opaska korona // 38. grzechotka – sarenka // 39. drewniana szczotka do włosów // 40. pudełko Mouk // 41. zestaw pudełek w gwiazdki // 42. lampka “Bajkowy las”