dzieciaki

o niemowlęcych rzeczach ładnych

Pierwszy raz w życiu bezkarnie kupuję na potęgę.

Zośka wyrosła z połowy ubrań, idzie nowy sezon, zaczyna się szkoła – gustowna wyprawka szkolna to jednak nie jedyna moja matczyna misja. Oprócz piórników, plecaków, temperówek i tenisówek w mojej głowie także śpioszki, kocyki, rożki, oliwki, porodowe gacie, wkładki laktacyjne i milion innych niemowlęco-połogowych dupereli. Działam więc na trzy fronty – obkupuję dziewczyny i siebie, latam po sklepach, buszuję w necie, zbieram, liczę, piorę, skreślam z listy i dopisuję nowe. Do godziny zero zostały dwa miesiące, a ja po powrocie z wakacji osiągnęłam apogeum fazy gniazdowania. Gorzej już chyba nie będzie, bo z dnia na dzień czuję, jak opuszczają mnie siły. Jeszcze są, pozwalają na trzydniową operację prania, suszenia, sortowania i liczenia Hanulowej odzieży. Póki co moc jest ze mną – odnawiam meble, maluję krzesła i stołki (pokażę wkrótce) i jak już wspomniałam – namiętnie kupuję dziewczynom niezbędne do życia gadżety. Przed nami jeszcze remont, wymiana kilku mebli i dopiero wtedy ostatni etap – przygotowanie Hankowego kącika, kołyski z gadżetami, spakowanie torby i odliczanie. Póki co myśli o godzinie zero zagłuszam konsumpcją, przyjemnie jest.
Wyprawka młodszej zaczęła się już nieźle prezentować, pochwalę się więc jej bardziej efektowną częścią (trzy tony niewyprasowanych bodziaków i śpiszków po Zosi i okolicznych niemowlętach pozwoliłam sobie pominąć). Przeglądu wózków ani rankingu nawilżaczy powietrza nie będzie – muszę Was zmartwić, to pozostanie blog o rzeczach ładnych.

  • Kocyk ocieplany miętowy w gwiazdy (bawełna i polar) – Dots My Love
  • Kocyk tkany brudnoróżowy, bawełniany – Color Stories
  • Pieluszka bawełniana w pastelowe kwiatki – H&M Home (kupowana w lipcu)
  • Ręcznik z kapturkiem miętowy miś – H&M Home (jak wyżej – z lipca)
  • Pieluszka bambusowa w pastelowe sówki – Poofi
  • Grzechotka pluszowa różowy kotek – Diinglisar, dostępne w większości sklepów z zabawkami
  • Kosmetyki: oliwka, puder, pianka do mycia, krem ochronny i krem do pupy – ekologiczna marka Natura Siberica, linia Little Siberica