dzieciaki

Kwatera Ha – Zet, czyli pokój dla dwójki

Od jakiegoś czasu moje myśli zaprząta ekscytujący projekt.

Jest tyle trudny, co fascynujący. Operacja ma kryptonim “Kwatera Ha-Zet”, pole walki liczy jedynie dziesięć metrów kwadratowych, ale dowódca jest ambitny. Jak postanowił sobie, że upchnie, to upchnie. Co więcej – upchnie w dobrym stylu. Nie przepuści żadnej okazji, żeby pofolgować swoim zapędom. Sądziliście, że przesunę szafkę, wstawię drugie łóżeczko i nara? O, nie, to nie ja! Przeprowadzce Hanki do Zośki będzie towarzyszyć mały redesign pokoju, w stosunku to którego czułam jednak pewien niedosyt (do pokoju, nie redesignu). Niedosyt urodziwych dodatków oraz lekki zgrzyt kolorystyczny. Mianowicie żółty mnie wkurzał. Widziałam go za każdym razem przechodząc obok Zosinego i zaczął kłuć w oczy, odstawał od reszty mieszkania za silnie. A jak już mi coś zacznie wizualnie przeszkadzać, to nie spocznę, póki nie zmienię. Problem był w tym, że Zośka nie pozwalała sobie do tego różu i turkusu dorzucić czerni ani szarości, twierdząc, że to barwy smutne i tak musiałam wykreować jej – troszkę wbrew sobie – jakąś pstrokaciznę. Jej poglądy zmodyfikowały nieco szare: poduszka – chmurka i kosz na zabawki, jedno i drugie podobało jej się na tyle, że jakoś nie zwróciła uwagi na ich kolor. Mała jeszcze nie ma nic do gadania, mogłabym jej ściany na czarno wymalować i by była szczęśliwa, poszłam więc tym tropem i uspokajam kolorystykę kwatery zastępując jajko szarym. Zośka cieszy się, że wreszcie będzie to pokój dziewczynek i przestanie spać w nim sama, podczas gdy nasza trójka jest razem za ścianą, dlatego pozwala mi szaleć. Cieszy się z nowych zasłonek, koszy na zabawki i stolika nocnego, a najbardziej z tego, że będzie mieć u siebie siostrę. Deklaruje chęć dzielenia się i czuje się ważna jak gospodyni czekająca na gościa.
Musiała już sporo poświęcić, lecz poszło łatwiej, niż się spodziewałam – w wyniku weekendowego remanentu z pokoju wyleciało kilka worków gratów. Część na  śmietnik, inna – do piwnicy, jeszcze jedna torba – do oddania. Niewiarygodne, ile przedmiotów może mieć pięcioletnia dziewczynka! Obrosła dobytkiem w sposób przekraczający moją definicję przyzwoitości. Trzeba mieć zdecydowanie jakiś lepszy system, jak się ma liczną rodzinę, która ochoczo uszczęśliwia Twoje dziecko tonami zabawek kilka razy do roku! Co kilka miesięcy sortować, rotować, oddawać, sprzedawać – cokolwiek, czego my nie robiliśmy (a przynajmniej za rzadko). Teraz okoliczności zmusiły nas do ostrej selekcji, inaczej Hanka mogłaby najwyżej zawisnąć pod sufitem. Zośka była dzielna, po przełamaniu początkowego oporu sortowała zawzięcie i nieużywane autka i pluszaki śmigały do worków aż miło. Teraz moja kolej, nie mogę trzymać wszystkiego, co mi się co kilka miesięcy nudzi albo co zastępuję lepszym, ładniejszym. Kocham zmiany i uwielbiam piękne przedmioty, ale nie mogę żyć jak jakiś hoarder czy inny sajko. No, także wyprzedaż będzie. A tymczasem uchylę rąbka tajemnicy w temacie kwatery Ha – Zet. Takie klimaty mi chodzą po głowie, takie poczyniłam zakupy, następujące mam w jej temacie chciejstwa i marzenia:

źródło – Pinterest

Ci z Was,  którzy obserwują mnie na Instagramie, są na bieżąco z moimi nowościami. Poniżej moodboard, prezentujący moje wybory do nowego wystroju  – rzeczy, które już kupiłam, dostałam, zamówiłam i na pewno znajdą się u dziewczyn:
1 – zasłona w gwiazdki – H&M Home Kids
2 – poduszka “hello” Vinnst – Toto design
3 – wieszak Red Hand Gang – Kalaluszek
4 – pojemnik różowy – H&M Home Kids
5 – szary pled – Maylily
6 – poduszka trójkąty szare – Toto design
7 – pojemnik w gwiazdki – H&M Home Kids
8 – lampka muchomorek Heico – Scandikids
9 – gałka w gwiazdki – Pretty Home
10 – gałka – sówka – Pretty Home
11 – plakat “Pirum Parum” – Scandikids
12 – łóżeczko – Mokee
A to lista moich marzeń, rzeczy, które strasznie mi się podobają i pięknie by pasowały do nowej kolorystyki, ale muszą jeszcze zaczekać:
1 – proporczyk “Be Brave” – Opa and Company
2 – kosz na zabawki “half moon” – Toto design
3 – poduszka gwiazda Radosna Fabryka – Toto design
4 – pojemnik na zabawki Bloomingville Kids – Opa and Company
5 – plakat lisek HEI – Kalaluszek
6 – plakat muszka – Kalaluszek
7 – półka – domek Bloomingville – Scandikids
8 – prześcieradło Grey Diamonds – La Millou
9 – poduszka miś Knut – Kalaluszek
10 – pościel confetti – Mumla