inspiracje

jesienią kocham

Kiedy kończy się lato, z tym wakacyjnym bieganiem po dworze do późna, z weekendowymi wypadami, babciami na urlopie i zamkniętą szkołą, znajduję wreszcie więcej czasu dla siebie. Życiowy rytm reguluje się i zwalnia, człowiek może bezkarnie zwinąć się w kokon domowej przytulności. Jako rasowa ciepła klucha uwielbiam ten czas. W tym roku podwójnie – zmęczona wykańczaniem mieszkania i przeprowadzką planuję celebrować jesienne przyjemności w nowym domu. Planuję planować. Czas remontowej bieganiny się skończył, cieszę się, że wreszcie znajdę czas na uporządkowanie wielu spraw i zabranie się za nowe zadania.

Jesienią kocham wygodny fotel, koc, ciepłe skarpety, herbatę. Świece i długie, rozgrzewające kąpiele. Jesienią zamieniam lekkie kremy i odświeżające żele na bogate masła, oleje i tłuste scruby. Z owocowych nut przerzucam się na aromaty kawy, cynamonu, marcepanu. Jesienią kocham korzenne zapachy i smaki w każdej postaci: kosmetyków, świec, ciepłych napojów. Żeby nie było – czasem też wychodzę. Lubię wtedy zawinąć się w obfity, długi szal, lubię korzenną kawę na wynos, blednącą twarz lubię potraktować mocniejszą niż latem porcją różu i rozświetlacza. Lubię wtedy nosić grube, wyciągnięte kardigany, jak długo się da – zamiast płaszcza. W kieszeni obowiązkowo tłusty balsam do ust, w torebce – bogaty krem do rąk. Nie lubię marznąć, od lat już wywyższam ciepłotę własnych kończyn nad elegancję. Czapki, rękawiczki, ocieplane buty – bez nich nie ruszam się z domu. Jeśli spódnica, to tylko grube, wełniane rajstopy w warkocze.

Zaczynam w ten weekend – świece, koce i szale już wypakowane. Filmowy wieczór w herbatą, wyjście na kasztany, szuranie w liściach i rytualna niedzielna kąpiel z mazidłami – w planach mam jesienny pakiet full wypas. Do czego i Was namawiam przy piątku, drogie czytelniczki. Bądźcie dla siebie dobre na jesień.

jesien2

1 – szary kardigan – Zara

2- odżywczy krem do rąk – Vichy

3 – rozświetlacz Benefit – Sephora

4 – świeca zapachowa – H&M Home

5 – naturalny scrub z pestek śliwki i olejem jojoba – Hagi

6 – kapcie z misiem – Oysho

7 – peeling cynamonowy – Clochee

8 – komplet skarpetek – Oysho

9 – ocieplane półbuty Anniel – Kafkakoncept

jesien3

1 – torebka – Stradivarius

2- masło do ciała Purite kawa i cynamon – ekobieca

3 – notes Willow Story – rzeczownik

4 – komplet długich skarpet – Oysho

5 – golf – Zara

6 – olej arganowy Mokosh – mintishop

7 – lakier do paznokci Essie – mintishop

8 – świeca sojowa korzenna pomarańcza – Hagi

9 – herbata na spokojny sen – ekodrogeria

jesien1

1 – herbata Lov Organic jabłko cynamon – cudmiodherbata.pl

2- planer tygodniowy – rzeczownik

3 – organiczne espresso – Ikea

4 – świeca w słoiczku – H&M Home

5 – cynamonowy balsam do ust – mintishop

6 – naturalne mydło z przyprawami korzennymi – Hagi

7 – róż w płynie – mintishop

8 – chusta Wayda – Amazing Decor

9 – peeling kawowy Body Boom – mintishop

10 – rozświetlający róż do policzków i ust Benefit – Sephora