Instalacja z drutu i tkanin albo PerfectCare – dwie propozycje dla Twojego wnętrza

Jako miłośniczka pięknych wnętrz i pomysłowych rozwiązań, chciałabym w dzisiejszym wpisie przedstawić Wam pewien dekoratorski projekt DIY. Będzie to stylowa instalacja przestrzenna z drutu i tkanin, lekko industrialna w wyrazie, lecz dająca duże możliwości aranżacyjne. Nie tylko można pokusić się o różne formy i zabawy konstrukcyjne, lecz dodatkowo uzyskać rozmaite efekty kolorystyczne. Nieskończone jest bowiem bogactwo faktur i deseni materiałów, które każdy z nas ma w swojej szafie. I tak, możemy pójść w mroczny minimalizm, kiedy akurat puszczamy pranie czarne. Instalacja może mieć zabarwienie erotyczne, jeśli ozdobimy ją bielizną damską, najlepiej koronkową (uwaga na męskie slipy – mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego). Kolejny wariant – bogactwo wyrafinowanej ornamentalistyki, gdy suszymy odzież dziecięcą lub jakże modny obecnie styl eko – jeśli na suszarce balkonowej zawiesimy lniane poszwy i obrusy. Bo tak – do stworzenia instalacji potrzeba tylko poczciwego druciaka i ubrań, względnie innych tekstyliów domowych. Możliwości są nieskończone! Obiekt może być kompaktowy, jeśli użyjemy suszarki niewielkich rozmiarów, lecz istnieją także warianty wielopoziomowe, które pozwalają na wykonanie instalacji zachwycających rozmachem. Musicie przyznać, że piękno jednak kryje się w prostocie, a sztukę może tworzyć każdy z nas we własnym mieszkaniu.

Poniżej znajdziecie krótki fotoinstruktarz krok po kroku oraz swoiste „making of”, czy inaczej – zdjęcia dokumentujące proces twórczy. Zwróćcie uwagę na niezwykłe skupienie artystki przy pracy i jej wielką dbałość o każdy detal instalacji.

Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to propozycja dekoratorska dla osób o pewnej dozie fantazji w zakresie wystroju wnętrz. Dodatkowo wymagająca odpowiedniej przestrzeni, nie poleca się jej więc w kawalerkach ani w mieszkaniach o niedużym metrażu. Kolejny minus – tworzenie instalacji jest dość czasochłonne, zatem tylko dla osób dysponujących odpowiednią ilością wolnego czasu, który pragną poświęcić na tego rodzaju twórczość. Zakładam zatem, że pracujące matki, a także inne osoby ceniące sobie odpoczynek, mogą nie zechcieć się w to bawić. Dla tych wszystkich mam jednak inną propozycję, jak twierdzą znawcy wnętrzarskich trendów i eksperci w zakresie wzornictwa przemysłowego – znacznie bardziej na czasie. Cechuje ją kompaktowość, minimalistyczny design oraz wielka funkcjonalność, przy jednoczesnej oszczędności czasu. Moja propozycja nosi nazwę Electrolux PerfectCare 800 i w dodatku do swojego nieskazitelnego wyglądu ma jeszcze jedną ważną cechę – moc zmieniania życia.

No dobra, kobity, śmichy – chichy, ale teraz już serio i do rzeczy. Jako matka pracująca, jednocześnie ceniąca sobie odpoczynek, fantazjowałam o takiej suszarce od jakiegoś czasu. Czułam przez skórę, że to urządzenie może zmienić nasze życie, ale nie spodziewałam się, że aż tak może podnieść jego jakość. Dać nam tyle wolnego czasu, tyle przestrzeni i tyle frajdy. Momentami pewnie jeszcze wyglądam jak ludzie, którzy pierwszy raz na oczy zobaczyli telewizor. Pewnie zachowuję się jak ci, którzy w latach dwudziestych dokarmiali okruszkami mieszkające w radioodbiorniku ludziki. Być może jaram się, jak ten, kto wysłał pierwszego maila w dziejach, ale dla mnie to przełom technologiczny na miarę radia, telewizji i internetu razem wziętych.

Choć wiele osób korzysta od lat z dobrodziejstw suszarek bębnowych, ja aktualnie jaram się z nimi z podnieceniem nowicjusza. Trzeci tydzień gapię się rozanielona na podświetlony bęben i z piskami zachwytu wyciągam ciepłe, pachnące ubrania z suszarki. Składam i chowam do szafy z entuzjazmem godnym większej sprawy, ale serio – nie dowierzam, że życie może być tak proste. Że definitywnie skończyły się czasy potykania się o rozkładanego druciaka, przestawianego z kąta w kąt, bo zawsze zawadzał. Że już nie muszę podziwiać rodzinnego przeglądu gaci i skarpet, kiedy siedzę na kanapie. Że już nie będę się z nim więcej szarpać na taras (bo wyszło słońce) i z powrotem (bo pada). Że nie będę go nerwowo upychać w sypialni, bo niespodziewani goście. Nie dowierzam, że skończyły się moje wieczorne sesje strzepywania i rozwieszania. Że już nie będzie: „Ty składaj, ja powiesiłam”. Że sterty pościeli nie będą nam się piętrzyć po brudownikach, a wszystkie firany i zasłony, jakie mamy w domu, mogę wyprać i wysuszyć w kilka godzin.

Wokół suszarek bębnowych narosło jednak kilka mitów, które chciałabym niniejszym obalić i zachęcić Was do zmiany dekoracji z wilgotnych instalacji druciano – tekstylnych na to rozwiązanie na miarę naszych czasów.

UBRANIA SĄ WYGNIECIONE

Bullshit! – tyle wiem na pewno po kilku tygodniach korzystania z suszarki. Jak wiecie, u nas w domu od dawna już się nie prasuje wszystkich ubrań. Pranie z linki od lat już składaliśmy i chowaliśmy do szaf, prasując tylko ad hoc, to, co jakoś wybitnie wymemłane albo ubrania na specjalne okazje. Nie znaczy to wcale, że lubimy wyglądać jak łachmyci, a jedynie, że szkoda nam czasu na prasowanie. Electrolux PerfectCare jest cudownym wynalazkiem nie tylko dlatego, że z mieszkań znikają druciaki, ale też przede wszystkim, ponieważ dzięki niej można praktycznie przestać prasować. Uwierzcie mi – niektóre tkaniny wyglądają po wyjęciu z bębna jak spod żelazka. Inne – nieco mniej spektakularnie, ale zwykle i tak są znacznie gładsze niż po suszeniu na wolnym powietrzu. No i nie powstają te nieszczęsne zagniecenia od prętów! Program minimalizujący zagniecenia naprawdę robi z ubraniami cuda – oto jak „pogniecione” są bawełniane bluzki tuż po wyjęciu z suszarki:

Nawet rajstopy są gładkie i wyglądają, jakbym dopiero wyjęła je z opakowania!

W zależności od składu tkaniny, wyciągam ubrania jak spod żelazka, a niektóre z lekkimi zagnieceniami. Co jest fantastyczne, to to, że wystarczy je równo złożyć tuż po wyjęciu z suszarki, wygładzić dłońmi i ułożyć jedno na drugim, a materiały wyrównają się pod swoim ciężarem. Jeśli nie macie czasu na składanie tuż po zakończeniu suszenia, wystarczy rozłożyć ubrania na płasko i układać jedno na drugim. Kiedy wrócicie do układania, będą jak wyprasowane!

SUSZARKA NISZCZY UBRANIA

Kolejny mit! Pewnie pokutują tu doświadczenia z urządzeniami starej daty, w których być może ciuchy kurczyły się i blakły. Ale to już przeszłość, technologia poszła do przodu i w suszarkach PerfectCare mamy obecnie system DelicateCare, który dostosowuje temperaturę do rodzaju ubrań i obroty bębna do typu tkaniny, co zapewnia optymalną pielęgnację ubrań. Ważne jest, żeby wybrać odpowiednie cykle do poszczególnych ubrań (denim, wełna, jedwab, outdoor itd.), a wszystko będzie w porządku. Drugi system suszarek Electrolux, który zapobiega niszczeniu ubrań to GentleCare, który umożliwia suszenie w połowę niższych temperaturach niż w konwencjonalnych suszarkach.

ZUŻYWA DUŻO PRĄDU

Przyznam bez bicia, że rachunku za prąd, od kiedy używamy suszarki, jeszcze nie dostaliśmy. Nie mniej jednak, klasa energetyczna A++ daje nadzieję, że różnica nie będzie odczuwalna. Przede wszystkim technologia z pompą ciepła daje tu ogromną efektywność energetyczną i takie suszarki są najtańsze w eksploatacji. Z pewnością więc PerfectCare nie będzie zużywać dużo prądu, a niewielkie dodatkowe koszty energii elektrycznej to naprawdę niska cena za całą te wygodę, którą zyskaliśmy.

No, to kiedy już odczarowałam najpopularniejsze mity, podam Wam jeszcze kilka informacji, które świadczą o tym, że suszarka Electrolux PerfectCare to naprawdę urządzenie do kochania:

Suszenie pościeli i ręczników

Ręczniki wyjęte z suszarki to jest jakiś hit, są niesamowicie miękkie i puszyste, a tuż po zakończeniu suszenia jeszcze pachnące i ciepłe, rewelacja! Człowiek ma ochotę tulić się do nich i miziać, jak w reklamach płynów zmiękczających. Dopiero teraz zdałam sobie sprawę, jakimi twardymi gniotami się wycieraliśmy, różnica jest niesamowita. Suszarka PerfectCare 800 nadaje się oczywiście także do suszenia pościeli, co jest dla mnie wyjątkowo fajną opcją. Przyznam, że nie wyrabiałam się nigdy z praniem i suszeniem pościeli w domu – bieżącego ogarniania ubrań było tak dużo, że suszarka praktycznie nigdy nie stała pusta. Zresztą ciężko było w ogóle na niej rozwiesić duże poszewki i prześcieradła, więc zwykle po prostu czekaliśmy, aż uzbiera się kilka kompletów brudnej pościeli i zanosiliśmy do pralni. A w zasadzie mój mąż nosił, a raczej woził – tygodniami w bagażniku. Żeby później, gdy już naprawdę kończył nam się zapas pościeli, tygodniami je stamtąd odbierać. Nie wspomnę już o tym, że cała zabawa nie była tania. Dziś bez problemu w ciągu 3-4 godzin jestem w stanie wyprać i wysuszyć dwa komplety pościeli, co w praktyce oznacza, że moja rodzina nawet nie zauważa całej operacji, tylko wieczorem dziwi się, że poszewki są te same, a świeże i pachnące.

Odświeżanie ubrań

Są takie rzeczy, których nie trzeba prać po każdym użyciu, albo po prostu odleżały swoje w szafie i wymagają odświeżenia. Rzadko noszone żakiety czy np. chusty i szale po pół roku w pawlaczu, można w pół godziny doprowadzić do ładu, bez konieczności prania. Świetna opcja!

Równomiernie suszenie

Nawet w obrębie podobnych typów tkanin, ubrania mają różną grubość i różnie nasiąkają wodą w pralce, jednak w jakiś magiczny sposób wszystkie są po zakończeniu cyklu suche! To system SmartSense wykrywa wilgotność każdej rzeczy w bębnie i suszy je równomiernie, więc zarówno lekkie koszulki, jak i mięsiste bluzy są idealnie wysuszone. Dodatkowo, unikalny, spiralny przepływ powietrza, w połączeniu z niskimi temperaturami sprawia, że nawet najbardziej delikatne ubrania są równomiernie wysuszone, a ciepłe powietrze dociera także w trudno dostępne miejsca, jak kieszenie i szwy.

Dodatkowe bajery:

  • suszenie na czas – dzięki odpowiednim programom można skrócić czas suszenia i w godzinę mieć suchą kieckę na wieczorne wyjście, jest też opcja ustawienia czasu – start programu można opóźnić nawet o 24 godziny
  • łatwe czyszczenie – suszarka ma filtr, w którym gromadzą się włosy, sierść czy różne drobne kłaczki z ubrań, wystarczy go wysunąć i opróżnić. Tak samo pojemnik, w którym gromadzi się woda – ponieważ jest ona destylowana, nie wylewam jej, tylko używam do prasowacza parowego, więc nic się nie marnuje.
  • przywracanie wodoodporności ubrań – dzięki specjalnemu systemowi, suszarka nie tylko pozwala zachować wodoodporność ubrań, ale też ją przywraca! Odpowiednio dobrana temperatura, utrzymana na stałym poziomie, odbudowuje wodoodporność membrany w kurtkach czy kombinezonach.
  • ogrzewanie łazienki – to w zasadzie nie bajer, a przyjemny efekt uboczny, suszarka bowiem emituje lekkie ciepło, przez co dogrzewa pomieszczenie, w którym stoi
  • podświetlany bęben – niby nic takiego, ale podoba mi się to 🙂

WADY?

Nawet taki sprzęt jak suszarka posiada jedną cechę, która nie jest wprawdzie charakterystyczna tylko dla tego urządzenia. To tajemnicza właściwość wszystkich chyba pralek i suszarek świata – pożeranie skarpet 😉 Z przykrością stwierdzam, że i w tym modelu producentowi nie udało się zapobiec istnieniu czarnej dziury w głębi bębna. Dalej zdarza się, że wyciągam jedną samotną skarpetkę, nawet jeśli jestem pewna, że wkładałam dwie. Po paru tygodniach zwykle znajduję brakującą skarpetkę na dnie szuflady… Chociaż ja to chyba i tak mam szczęście, są tacy, którzy zagubionych skarpetek już nigdy nie odzyskują.

Wpis powstał we współpracy z marką Electrolux.

Co o tym myślisz? Zobacz komentarze lub dodaj własny komentarz

  • Reply Kama 31 października 2018 at 07:45

    Sama mam suszarkę od ok roku i tak jak Ty nie mogę wyjść z zachwytu nad tym urządzeniem 😀 to po prostu cud techniki 😀

  • Reply Dorota 31 października 2018 at 08:07

    Hej, mam pytanie jak jest ze zużyciem wody w takiej suszarce. Nie ukrywam ze bardzo chce ja mieć lub chociaż pralkosuszarke w 1, ale przeraża mnie wskaźnik zużycia wody. Wydaje się to nielogiczne bo suszarka suszy a nie mokrzy 🤨🤔 pozdrawiam

    • Reply Ola 6 listopada 2018 at 00:37

      To jest suszarka, one nie pobierają wody, a wodę wyciągnięta z prania wylewa się ze specjalnego pojemnika, można ją też podłączyć do odpływu. Pralkosuszarki pobierają wodę do chłodzenia urządzenia w trakcie suszenia (przynajmniej te elektroluxa). Mam ten model suszarki od roku i jestem ciagle zakochana, przy dwojce dzieci nie odczułam jej w rachunkach.

  • Reply Mim 31 października 2018 at 08:15

    Super tekst.
    Tylko gdzie jakis rabat od firmy na zachętę? 🙂

  • Reply Dagmara 31 października 2018 at 08:19

    Ha! To moja suszarka!!! Mam ją od 2 miesięcy i kocham, kocham, kocham! Potwierdzam wszystkie zalety wymienione we wpisie, a od siebie dodam, że różnica w rachunkach za prąd jest naprawdę nieodczuwalna. U mnie jeszcze zwiększyło sie miejsce w szafach – wyrzuciłam wszystkie lekko już zurzyte pościele i ręczniki, które dotąd trzymałam awaryjnie, gdyby coś nie wyschło na czas. Teraz w zasadzie wystarczyłoby po jednym ręczniku i jednej zmianie pościeli, bo rano piorę, a wieczorem te same rzeczy są gotowe do użycia 🙂

  • Reply Nika 31 października 2018 at 09:10

    Ja co prawda mam Bosha, ale potwierdzam wszystkie zalety. Mam ją 1,5 roku i nie zauważyliśmy wzrostu rachunków za prąd. Jakoś tak się skompensowało, zużycie prądu przez żelazko+w tym samym czasie pracujący telewizor, z zużyciem przez suszarkę. Jedyny minus,że teraz nie mam kiedy tej tv oglądać 😆 Życie może być piękne, bez dwóch suszarek w salonie 😄

  • Reply KARLA 31 października 2018 at 09:22

    Jestem przed zakupem suszarki, zanim na świecie pojawi się drugi urwis. Mam pytanie, czy sprawdzasz wszystkie metki przed włożeniem ubrań do suszarki, pod kątem wskazań producenta? Czy to prawda że jeansy nie są dosuszone i jednak trzeba rozłożyć instalację?

    • Reply Nika 31 października 2018 at 18:25

      Ja na początku sprawdzałam dokładnie i część rzeczy odkładałam. Teraz wrzucam jak leci, jedynie wiskozę suszę tradycyjnie,bo kilka rzeczy mi się skurczyło. Zazwyczaj dodatkowo wciskam suszenie delikatne. Ja mam suszarkę stojącą na podłodze w pralni, więc jak wyjmuję pranie i coś wydaje się wilgotne to składam i zostawiam na niej. Najczęściej suszę kolejną porcję, a ona tak grzeje, że to ewentualnie dosycha leżąc na niej, lub w pobliżu. Ma też krótki program 20 min. więc można dosuszyć 5 – 10 min. Przy dzieciach polecam zakup. Ja mam trójkę i „se w brodę pluję”, że tak późno dałam się przekonać 😉

  • Reply Paulina 31 października 2018 at 09:30

    Hej czekalam na Twoja opinie na temat suszarki i juz nie mam watpliwosci;) g

  • Reply Agata 31 października 2018 at 10:25

    Ja mam bosha i tez nie wyobrażam sobie bez niego życia! Nawet jeżeli czasami coś muszę dosuszyć(wybiorę za krótki program) to i tak warto. Rachunki za prąd raczej nie wzrosną znacząco, co najwyżej za wodę 🙂 moja akurat suszy powietrzem, ale większość zużywa do tego procesu wodę.
    Aha! Mam urządzenie 2w1 i jestem mega zadowolona. Na pewno mam mniej programów do wyboru, ale wszystko już suszylam i zero problemów. Tak więc jak ktoś ma mniej miejsca to nie bójcie się urządzeń 2w1 😁

    • Reply Ania 31 października 2018 at 13:07

      Agata – z ciekawości jakie urządzenie masz? Bo ja totalnie nie mam miejsca na pralkę i suszarkę (nad pralką wisi nieszczęsny piecyk gazowy…). A zainteresowało mnie, że Twoja pralko-suszarka nie zużywa wody (koronny argument męża przeciwko zakupowi…).

      • Reply Agata 1 listopada 2018 at 21:48

        Aż poszłam sprawdzić model 🙂 Bosch WVH30542EU. Jak dla mnie w zupełności wystarcza a przy dwójce dzieci trochę prania i suszenia mamy 🙂

        • Reply ka_ja82 13 listopada 2018 at 15:24

          popieram ten Bosch jest genialny, namówiłam już dwie koleżanki do jego zakupu. To urządzenie 2 w 1. jednego czego żałuję to , że tak długo zwlekałam z jej zakupem. jak mogłam żyć bez suszarki?

  • Reply aga 31 października 2018 at 10:57

    Ja mam indesit i mi po wysuszeniu ubrania pachną(czytaj brzydko pachną) gumą.Nie wiem dlaczego?

  • Reply Ika 31 października 2018 at 16:41

    Ja mam Miele. Zdecydowanie polecam. Fantastyczny sprzęt, wart swojej ceny. Wcześniej też miałam Bosh czy Elektroux, ale w nowym M. cały sprzęt zastąpiło Miele. Poza tym potwierdzam opinie, suszarka jest teraz mi wręcz niezbędna.

  • Reply Karo 31 października 2018 at 18:20

    Potwierdzam tylko częściowo. Suszarka sprawdza się super jeśli chodzi o suszenie ręczników i pościeli i… ubrań roboczych. Bo co do tkanin to niszczy je jak mało co. Nie bez kozery na większości ubrań są metki ze znakiem, żeby nie suszyć w suszarkach… Ja w każdym razie garderobę miałam w większości do wymiany

  • Reply Zawodowy wieszacz skarpet 31 października 2018 at 19:14

    Polko a jaki to dokladnie model bo tych z numerkiem 800 jest kilka. Moze udało by się załatwić jakiś rabacik 😊

  • Reply Ofufka 31 października 2018 at 20:38

    Też mam suszarkę Elektrouxa u siebie. Kocham ją jak kolejnego członka rodziny. Oczywiście da się bez niej żyć, tylko po co 😉 Mamy małe mieszkanie, więc ktoś może się dziwić, że znalazłam miejsce na dodatkowy sprzęt, ale tak jak sama pokazujesz u siebie – suszarkę można wstawić na pralkę albo zabudować w szafie. Poza tym o wiele wiecej miejsca zajmuje rozłożona suszarka druciana, o estetyce nie wspomnę już.

  • Reply Ola 31 października 2018 at 21:57

    Mam od blisko roku suszarkę elektrolux….marzyłam o niej od dawna, a odkąd ją mam jestem nią bezustannie zachwycona☺ polecam wszystkim…ja praktycznie wszystkie rzeczy w niej suszę i powiem szczerze, że nie zniszczyła mi się do tej pory żadna rzecz..śmieje się nawet, że suszarka i ekspres do kawy to moje najlepsze inwestycje🙂

  • Reply Monika 31 października 2018 at 22:10

    My w grudniu kupiliśmy pralko suszarkę Miele i niestety gniecie. Oczywiście im mniej tym lepiej ale np. Pościele w opcji „do szafy” nadają się do magla 🙁 bawełna ok. Rajstopy jak z pudełka, jeansy tez mega pogniecione. Może sama suszarka lepsza?

  • Reply Ania 1 listopada 2018 at 20:37

    Wielki plus za opis, uśmiałam się jak nigdy :). Inne blogerki powinny uczyć się od ciebie jak robić wpis reklamowy, bo dla mnie to jest mistrzostwo 😀
    Wchodzę na blogi właśnie dla świetnych tekstów i pięknych zdjęć i super, że u ciebie mogę znaleźć i jedno i drugie 🙂

    Pozdrawiam! 🙂

  • Reply Granda 1 listopada 2018 at 23:09

    Zapomniałaś napisać o jednorazowych chusteczkach! (Chyba, że nigdy nie zapominasz ich wyjmować, w takim wypadu chylę czoła ;)) Wszystko trafia do filtra! Coś pięknego.

  • Reply Agnieszka 2 listopada 2018 at 11:21

    Hej potwierdzam mam od roku i to jest must have każdego domu!
    Mała rada!
    W naszym domu pożeracz skarpet zniknął jak wszyscy sie nauczyli parowac skarpety przy wrzucaniu do kosza na pranie. Oczywiscie rozłączam przed praniem. (Info dla tych co by w to wątpili)
    Pozdrowionka
    Aga

  • Reply Zosia 2 listopada 2018 at 14:30

    Jak zapomnisz wyjąć „zaraz po zakończeniu cyklu” to zostaw w suszarce, włącz „odświeżanie parowe”. Po 15-20 min masz wszystko znów ciepłe, lekko zwilżone parą, która natychmiast ucieka a ubrania bez prasowania znóóówwww 🙂 Kurki puchowe suszyć z piłeczkami do tenisa i to samo z kołdrami (tak! suszę wkłady, nie poszewki!). Mam

    • Reply Ewa 4 listopada 2018 at 05:31

      Polecam wrzucic do suszarki specjalne pileczki z filcu ktore pomagaja “rozbic” pranie.. czyli wyjmiesz je bardziej wyprasowane.. ja rowniez daje szmateczmi zapachowe i antystatyczne … z wyjatkiem suszenia recznikow… ciesze sie ze sa juz suszarki w polsce bo okropnie nie lubie wycierac sie szorstkimi recznikami jak jestem w Polsce…. serdecznie pozdrawiam z Toronto…,

  • Reply Ig 5 listopada 2018 at 15:06

    A jaka masz pralke i czy polecasz? Szukam pralki i nie wiem juz ktorej firmie uwierzyc

  • Reply Disaronna 9 listopada 2018 at 22:54

    Agnieszko, napisz proszę jak zorganizowałas w mieszkaniu miejsce na tak duze urządzenie – czy zabudowa wykonana została na zamowienie? Czy podczas suszenia ubrań drzwi od zabudowy należy otwierać?

    Będę wdzięczna za odp.
    Ściskam
    Stała czytelniczka

    • Reply Polka 11 listopada 2018 at 16:27

      Hej, zabudowę wykonaliśmy dwa lata temu, kiedy się wprowadzaliśmy i od razu wiedziałam, że będę chciała mieć w przyszłości suszarkę, więc zaplanowaliśmy na nią miejsce. Akurat mała łazienka była tak skonstruowana, że znajdowało się w niej dużo miejsca na prysznic, który już mamy razem z wanną w dużej łazience. Stąd pomysł, by całą tę wnękę zabudować szafkami na wymiar – akurat przestrzeni było tyle, że wchodzi pralka i suszarka na głębokość. Kiedy suszarka chodzi, drzwiczki są uchylone, tak. Pozdrawiam! 🙂

  • Reply Magdalena 18 listopada 2018 at 10:44

    Wpis reklamowy, który naprawde dobrze się czyta i nie powoduje bólu zębów 🙂

    Czytelniczki się pośmiały, autorka zarobiła, producent zyskał rozpoznawalność produktu- czyli win-win-win.

    No i super. Zachęcona recenzją zdecyduje się w nowym mieszkaniu na suszarkę. Bardzo chciałam, ale wszyscy straszyli, że prąd, że pogniecione ubrania… Na pohybel 😉

    • Reply Polka 19 listopada 2018 at 11:22

      Dziękuję i gorąco polecam! 🙂

  • Reply ania 19 listopada 2018 at 15:21

    Mam, tez electrolux tylko inny model. Jestem zachwycona! Ubrania jak nowe. Nie udało mi się wcisnąć jej do łazienki (jeszcze) i stoi koło kanapy, ale jak dla mnie może stać zamiast tej kanapy a i tak byłabym zachwycona 😀

  • Reply Aga 20 listopada 2018 at 16:24

    Umarlam ze śmiechu ! Świetne, znakomite , cudnie napisane ! 🤣
    I przekonałaś mnie do suszarki, w moim, często wilgotnym klimacie świetne rozwiązanie, też nie miałam jeszcze i z wdzięcznością będę karmić okruszkami 😀
    Gratuluje, obserwuję, podziwiam i bardzo ściskam ! 🌸
    Pięknie czynisz 😊

  • Reply Sandra 7 grudnia 2018 at 01:25

    Coś niesamowitego, po przeczytany posta u Ciebie również zapragnęłam mieć suszarkę …mam trójkę dzieci więc jest co prać i suszyć.. kupiliśmy nie taką samą jak Twoja tylko firmy Sharp i po pierwszym suszeniu uwierzyłam w miłość od pierwszego wejrzenia❤kurczę niesamowite uczucie…pozdrawiam serdecznie😚

  • Leave a Reply

    Serwus!

    Mrs Polka Dot

    JESTEM AGNIESZKA

    Jestem niepoprawną estetką ze słabością do pięknych przedmiotów i niestrudzoną kuchenną eksperymentatorką. Celebruję codzienność, cieszę się z małych rzeczy, dużo gadam, często się wzruszam. Uwielbiam fotografować, pisać i wymądrzać się, od ośmiu lat zajmuję się tym zawodowo.

    mój sklep

    Najnowsze posty

    przepisy