darmowe kartki na dzień babci i dziadka

Nie chcę sobie nawet wyobrażać, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby nie babcie. To byłby chaos i mrok. Na pewno nie wszystkie macie ten komfort, więc nie chcę tu dziś wkurzać tych z Was, które mają mamy i teściowe daleko. Tych, których dzieci mają babcie pracujące czy po prostu mniej zaangażowane. A już najbardziej tych, które nie mają ich wcale.

Ale wiem, że nawet jeśli nie takie, jak nasze – bliskie, obecne na co dzień w naszym życiu, takie, na których można zawsze polegać, to na pewno większość babć i dziadków to ludzie dla naszych dzieci ogromnie ważni. Nawet jeśli nie karmią ich tym, czego byśmy sobie życzyły. Nie ubierają tak, jak byśmy chciały. Nawet jeśli czasem się wymądrzają albo wychowują je po swojemu. Nawet jeśli nie wychowują ich wcale, a jedynie rozpieszczają. Babcie i dziadkowie są różni. Starzeją się, dziwaczeją, trwają uparcie w swoich przestarzałych przekonaniach. Innym brakuje inwencji, energii, inicjatywy, za rzadko dzwonią, a kiedy już są, puszczają im za dużo bajek. Ale wszyscy są ważni – ci doskonale zaangażowani, i ci, których widujecie parę razy w roku. Ci od wakacji na wsi i Ci od odbierania z przedszkola. Ci od rajstop pod pachami i od świecących w ciemności słodyczy tak samo jak ci od kasz jaglanych i książek na dobranoc.

Niezależnie od tego, ile macie im do zarzucenia. I jak często zagryzacie wargi, żeby ich nie skrytykować. Nawet jeśli czasem się udaje i ścieracie się o duperele. Niezależnie od tego, czy się z nimi dogadujecie, czy nie – to relacja nie do podrobienia. Nasze dzieci potrzebują swoich babć i dziadków. Ich bezgranicznej miłości, ich doświadczenia, tego wychowawczego dystansu, który można mieć w stosunku do nie swoich dzieci. Ich pomarszczonych policzków, siwych wąsów i nakrapianych dłoni. Ich rosołków i racuchów, ich anegdot i opowieści. Nasze dzieci potrzebują ich domów, uśmiechów, ich miłości.

Bo już nikt nigdy nie będzie Waszych dzieci tak kochał, jak Wy sami, i Wasi rodzicie.

Dzień Babci i Dziadka to dobra okazja, żeby przypomnieć im, jak są ważni. Żeby podziękować za cokolwiek im dają – niezależnie od tego, czy to drugi dom czy tylko wspólne święta i rozmowy przez telefon. Nawet jeśli nie karmią ich tym, czego byśmy sobie życzyły i naciągają rajstopy po same pachy.

dzień babci kartki

kartki dla babci

dzień babci do druku

kartka na dzień babci

dzień dziadka

kartka dla babci

laurka dla babci

kartka dla dziadka

dzień babci wydruk

kartka z życzeniami

prezent na dzień babci

16

KARTKI DLA BABCI I DZIADKA DO DRUKU

Każdy z trzech projektów możecie wydrukować w wersji dla dziadków lub pradziadków, a ostatni także w wersji wspólnej dla babci i dziadka. Drukujcie dwustronnie (z tyłu można wpisać życzenia lub wkleić zdjęcie) na grubym papierze (min.300 g), na całą stronę A4 lub mniejsze, jak pocztówka. Można też sam front – w charakterze małego obrazka.

PLIKI DO POBRANIA

Wersja 1 – babcia (klik)

dzień babci1

Wersja 2 – dziadek (klik)

dzień dziadka1

Wersja 3 – babcia, babcia i dziadek (klik)

dzień babci i dziadka

Wszystkie projekty w jednym pliku (klik).

dzień babci1-tile

Co o tym myślisz? Zobacz komentarze lub dodaj własny komentarz

 • Reply Salusiowo.blogspot.com 17 stycznia 2018 at 21:11

  Rewelacyjne. My w tym roku zdj w formacie a4

 • Reply Magdalena 18 stycznia 2018 at 07:28

  Przepiękne kartki !! 😉

  • Reply Agnieszka Janota 18 stycznia 2018 at 10:44

   Bardzo ładne kartki

 • Reply Kasia 20 stycznia 2018 at 15:26

  Bardzo fajne kartki….chociaż my w tym roku poszłyśmy w stronę własnoręcznych wypieków. Zamiast tradycyjnej laurki będą pudełka ciastek dla każdego 🙂

 • Reply Paulina 22 stycznia 2018 at 23:00

  … a mnie się troszkę łezka zakręciła…
  Masz rację, nikt nie będzie naszych dzieci tak kochał.

 • Reply bezarchitekta.pl 24 stycznia 2018 at 12:28

  Cudowne. Zdecydowanie dla tych co szukają opcji last minute a chcą żeby z jednej strony było pięknie i elegancko a z drugiej od siebie, od serca 😀

 • Leave a Reply

  Serwus!

  Mrs Polka Dot

  JESTEM AGNIESZKA

  Jestem niepoprawną estetką ze słabością do pięknych przedmiotów i niestrudzoną kuchenną eksperymentatorką. Celebruję codzienność, cieszę się z małych rzeczy, dużo gadam, często się wzruszam. Uwielbiam fotografować, pisać i wymądrzać się, od ośmiu lat zajmuję się tym zawodowo.

  mój sklep

  Najnowsze posty

  przepisy