dzieciaki

co pod choinkę – pomysły na prezenty dla dzieci

Mogłoby się zdawać, że jeszcze wcześnie, ale nie.  W czasach, w których przez ręce naszych dzieci przed piątymi urodzinami przechodzi tyle zabawek, ile my nie widzieliśmy na oczy przez całe dzieciństwo, nigdy nie jest za wcześnie, że zacząć rozglądać się za prezentami świątecznymi. Bo na Święta zawsze marzymy o wielkim “wow” – żeby oczy błyszczały ze szczęścia, a rozdziawione buzie wyrażały zachwyt. Żeby dzieciaki sikały z radości pod tą choinką i nie mogły oderwać się od prezentów przez długie godziny. A o to coraz trudniej niestety, zwłaszcza u starszaków. O ile dwu-, trzylatki dosyć łatwo jest uszczęśliwić, tak większe dzieci mają już bardziej rozbuchane oczekiwania. Przerobiły w swoim kilkuletnim życiu już większość zabawkowego asortymentu, na więcej cudów napatrzyły się na reklamach, mają czasem nierealistyczne wizje, marzenia, którym nie możemy sprostać finansowo. Kupowanie prezentów pod choinkę to żadna bułka z masłem, raczej skomplikowana operacja, począwszy od znikania listów do Mikołaja, przez niezauważalne wnoszenie do domu paczek, upychanie ich po pawlaczach, skończywszy na nocnym tajniaczeniu się z pakowaniem. A, jakie skończywszy, co ja gadam! Przecież najtrudniejsze jest to, co na końcu – weź wpakuj to to pod choinkę tak, żeby nie zauważyły i jeszcze wkręć młodzieży, że sanie właśnie śmignęły na podwórku. Toż to jest robota dla producenta imprez z outsourcingiem w postaci efektów specjalnych! Ja już się martwię na myśl, jak spełnić marzenie siedmioletniej dziewczynki, która wierzy być może ostatni rok i na hasło “list do mikołaja” powiedziała natychmiast “ja już wiem, co chcę i to nie jest zabawka!”. O, matko, zwierz jakiś – pomyślałam, ale nie. “To może jakaś podróż czy inna atrakcja?” – pytam. “Nie, najbardziej bym chciała, żeby w tym roku przyszedł do nas znowu Mikołaj, żeby miał czas posiedzieć z nami przy choince, jak kiedyś”. Już chciałam mówić, że przecież teraz to już na pewno nie uwierzy, że dziadek ani wujek Słoń w stroju z Biedry i brodą z waty to Święty, ale ugryzłam się w język. Trzeba będzie to jakoś zorganizować, dobrze, że mam w domu producenta imprez, to ogarnie.

Tymczasem ja ogarniam prezenty, może i Wam ułatwię trochę tę misję swoimi pomysłami. Jak co roku, w ramach akcji “Gwiazdka z Mamissima”, wybrałam kilka zabawek i drobiazgów, które są moim zdaniem fajnym pomysłem na prezent – mikołajkowy lub gwiazdkowy. Zobaczcie moje top 5 i czytajcie do końca, bo rabat jest!

PAPIERNICZE DROBIAZGI NPW ROW

mamissima-16

mamissima-1

Bryndza, mogłoby się wydawać. Ołówki, kredki, gumki do mazania – to ma być prezent? Oczywiście, te są tak urocze, że są świetnym “wypełniaczem skarpet”. Mi najbardziej spodobały się ołówki z głowami dzikich zwierząt, mały słoiczek wypełniony ślicznymi gumeczkami do mazania i puszka kredek z motywem piratów. Do tego drugi zwierzyniec w postaci kredek świecowych i mamy zestaw artystyczny dla malucha pierwsza klasa!

mamissima-17

mamissima-3

mamissima-18

mamissima-2

mamissima-20

kredki ołówkowe Pirate – Mamissima

zestaw kredek świecowych Animal – Mamissima

 pozostałe gadżety NPW ROW – tutaj

DJECO – STEMPLE, NAKLEJKI, TATUAŻE

mamissima-4

mamissima-6

Djeco to mistrzowskie ilustracje na wszystkim, co tylko wymyślą. Jedna z moich ulubionych marek zabawkowych ma w ofercie także mnóstwo niedrogich dupereli – co roku w bucie Zosia znajduje jakieś naklejki czy tatuaże i uwielbia je. Hanka wpadła ostatnio w manię stemplowania, ma z tego wielką radochę. A naklejanie i tatuowanie będzie wreszcie mogła uprawiać na swoim sprzęcie, koniec włamywania się do szuflady siostry. Błyszczące dziary zawsze spoko!

mamissima-21

mamissima-19

mamissima-29

mamissima-22  mamissima-28

mamissima-24

mamissima-30

mamissima-44

mamissima-45

mamissima-46

mamissima-47

Naklejki brokatowe moda, Djeco – Mamissima

Naklejki Metaliczne Pawie Pióra – Mamissima

Stempelki Djeco – Mamissima

Tatuaże Djeco – Mamissima

 …

DREWNIANE PUZZLE DJECO

1

3

Hanka nareszcie zaczęła porządnie ogarniać wszystkie układanki, sortowanki i puzzle, które zgromadziła w swoim dwuletnim życiu. Duża radocha! Wiadomo, że takie zabawki ćwiczą w główkach, co trzeba i mają charakter edukacyjny – że myślenie przestrzenne, pobudzona wyobraźnia, przyjemne z pożytecznym generalnie. Mamy podobną układankę Djeco po Zosi, sprawdziła się przy obu dziewczynach (że już o jej idealnym stanie nie wspomnę), wiedziałam więc, że to fajny pomysł na prezent.

4

2

5

6

Puzzle dla najmłodszych króliczki (3 plansze), Djeco – Mamissima

KUCHNIA DJECO

mamissima-7

mamissima-8

Dwa – trzy latka to czas, kiedy dzieci zaczynają odtwarzać role. Zabawki, które umożliwiają zabawę w dorosłych to zawsze szał – wszelkie zestawy lekarskie, narzędziowe czy kuchnie właśnie to zazwyczaj strzał w dziesiątkę, bez względu na płeć. Do dziś z rozrzewnieniem wspominamy trzecie urodziny Zośki i widok jej kuzyna, który z wypiekami na twarzy nie odstępował jej nowej kuchenki na krok przez całe popołudnie. Hania już od jakiegoś czasu bawiła się w gotowanie, pchała się do prawdziwego piekarnika i płyty z zabawkowymi garnuszkami. Ta kuchenka ma wszystko, co potrzebne – są palniki, garnek i patelnia, piekarnik, zlew, a nawet przyprawy i magnetyczna listwa na sztućce. Absolutnie urzekł mnie jej retro-design, jest nieduża, więc nie zagraci pokoju, cudeńko.

mamissima-13

mamissima-10

mamissima-11

mamissima-12

mamissima-15

mamissima-14

Duża kuchnia Djeco Leo – Mamissima

ZESTAW KONSTRUKTORSKI GOLDIEBLOX

mamissima-33

mamissima-37

Ten pomysł to miód na serce mamy dziewczynek, która ubolewa nad stereotypowym podejściem producentów zabawek. Zośka uwielbia konstruować, lubi klocki, ale też często improwizuje, tworząc różne instalacje z papieru, starych kartonów, opakowań, rolek po papierze. Zauważyłam, że często nie zwraca uwagi na ciekawe zabawki, którymi pewnie by jej się spodobały, ale w sklepie leżą w dziale “dla chłopców”, mają chłopackie kolory i nieatrakcyjny dla niej wygląd. Wprawdzie ostatnio wzbogaciła swoją kolekcję Lego Friends o dwa zestawy z serii City z pojazdami, ale generalnie obraca się w kręgu zabawek dla dziewczyn. Leżą później te lalki i się kurzą, podczas gdy ona robi z tatą strój robota ze starych kartonów albo domek dla myszek z pudełka po butach. Ograniczanie liczby aktywności i ról, a także umiejętności, które rozwijają zabawki wpływa na późniejsze wybory dzieciaków, ze wyborem kierunku studiów i przyszłego zawodu włącznie, dlatego cieszę się, że można wreszcie kupić zabawkę, która stymuluje zmysł techniczny, a jest atrakcyjna dla dziewczynek.

GoldieBlox to zestawy dla odkrywczych inżynierek na całe godziny zabawy. Mają nieskończone możliwości tworzenia, a dzięki bohaterce – pomysłowej inżynierce Goldie i przyjaznej kolorystyce są “dziewczyńskie”. Nasz zestaw zawiera 190 elementów oraz Dziennik Wynalazków Goldie, w którym dzieci mogą poznać jej rodzinę, przyjaciół, zwierzęta, ale również odkryć sekrety jej wynalazków. Są też wskazówki do budowania, z których dzieci mogą skorzystać, ale też tworzyć własne konstrukcje. Zestaw pozwala rozwijać u dzieci wyobraźnię przestrzenną i naukę czytania, poznawać podstawowe zasady inżynierii mechanicznej, a także wzmacniać w dziecku pewność siebie i kształtować umiejętność rozwiązywania problemów. Wszystkie elementy zestawu są kompatybilne z innymi zestawami GoldieBlox. Świetna rzecz dla starszych dziewczynek.

mamissima-34

mamissima-36

mamissima-35

mamissima-39

mamissima-38

mamissima-41

mamissima-42

 Mega zestaw konstruktorski GoldieBlox – Mamissima

 

 W Mamissima jest aktualnie rabat na zabawki z serii GoldieBlox, zaglądajcie do sklepu, bo akcja Ładnebebe trwa i wciąż pojawiają się rabaty na różne marki, wybierane przez innych blogerów. Udanych łowów (i powodzenia z kitraniem po pawlaczach)!

gwiazdka_z_mamissima