dzieciaki

babski klan

Starsza uwielbia tarmosić i tulić małą, Hanka zarykuje się ze śmiechu na widok Zośki. Do nikogo innego się tak nie chichra – wpatrzona w siostrę jak w obraz, po każdym jej podskoku, po każdym fragmencie wymyślonej na poczekaniu piosenki ma napad niemowlęcego rechotu. Rechoczemy i my, bo cudne to jest. A Zośka rośnie i pięknieje w dumnej roli starszej siory – najlepszego rozweselacza młodej. Rysuje jej obrazki, odkładamy je do pudła – “jak Hania będzie duża, to jej dam” (wczoraj jednorożec z plasteliny z masą brokatu, boski). Piękne są razem – tak różne i takie podobne jednocześnie.

Czasem rzeczywiście wyglądają podobnie i nie jest to jakiś mój chytry plan chorej estetki. Po prostu podobają mi się te same kolory, fasony, wzory i tkaniny niezależnie od wieku. Marynarskie paseczki, mięsiste, fajnie skrojone dresy, nienachalne sukienki ładne są na półroczniaku i na sześciolatce. Ciuchy z tej sesji sama chętnie bym ubrała (no, może z wyjątkiem tych kiecek). Często zresztą wyglądamy dosyć podobnie, zwłaszcza od kiedy nie pracuję często można nas zobaczyć w podobnych dresach, parkach i trampkach. Ma to swój urok – w podobnych ciuchach i kolorach jesteśmy jak jeden dziewczyński klan, jak taka babska banda.

Uwielbiam fajnie ubierać dziewczyny, ideałem oczywiście dla mnie jest osiągnięcie wyglądu dziewczęcego, choć nie przesadnie cukierkowego, przy jednoczesnym zachowaniu wygody. Lubię ciuchy dobrej jakości, choć przyznaję, że nigdy nie wydaję horrendalnych sum na ubrania ani buty, z których dzieci wyrosną w miesiąc, w porywach do trzech (nieopyl). Dlatego spodobała mi się francuska marka DPAM (Du Pareil Au Meme) – jej ubrania są wesołe, wygodne, mają świetną relację ceny do jakości (tkaniny, nadruki i wykończenia nieporównywalnie solidniejsze niż w popularnych sieciówkach). No i te francuskie ilustracje – zawsze miałam do nich słabość!

17

25-horz

26-horz

 

34

31

38-horz

24

41

16

 

12-horz

13

3-horz

6

4

 

dz

chMam dla Was dwie niespodzianki od DPAM!

Po pierwsze: -25 % na wszystkie ubranka w sklepie online (oprócz outletu i rzeczy przecenionych) na hasło POLKADOT. Kod rabatowy będzie ważny do 23 kwietnia!

A po drugie:

 

baner

 Aby wziąć udział należy:

1. Polubić Fanpage DPAM i Mrs. Polka Dot na Facebooku.
2. Osoby prowadzące blogi – umieścić powyższy baner na blogu.
3. W komentarzu pod tym postem wskaż, co wybrał(a)byś ze sklepu dpam.pl za wygrany bon – które ubranko (ubranka) najbardziej Ci się podoba?

Komentarze można dodawać przez tydzień – do 23 kwietnia (do północy). Wyniki zostaną ogłoszone 27 kwietnia na blogu www.mrspolka-dot.pl i na stronie dpam.pl.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie dpam.pl.

#likemotherlikedaughter

8

11

25-horz