wnętrza

zaczynamy odliczanie

Już za chwileczkę, już za momencik zaczynamy odliczanie. Już nie narażę się na falstart, już wszystkie christmasy z marketowych głośników będą uprawnione, już mogę spokojnie co weekend piec kolejne partie ciasteczek i chować je do puszek i słojów, oficjalnie jest pozwolenie na lampki, wieńce, mikołaje zewnętrzne dmuchane i cały ten cudowny klimat. Nie ma się co zastanawiać, czy dwa dni i jeden i wieczór są warte całego tego zachodu, tych wszystkich dekoracji, wypieków, godzin spędzonych na wybieraniu, kupowaniu i pakowaniu prezentów, lepieniu pierogów, tego wysiłku, jakiego wymaga przytaszczenie do domu drzewa czy ulepienie stu pięćdziesięciu uszek. Bo nie jest. Kompletny nonsens to jest.
Dlatego ja się nie zastanawiam, nie analizuję, nie myślę trzeźwo ani nie używam w tej kwestii zdrowego rozsądku. Grudzień, adwent są po to by je celebrować, jasne, że z myślą, że na końcu są one – wyczekiwane, magiczne Święta. Ale nie ma się co łudzić, że ten miesiąc jest tylko po to, by te dni były idealne. Bo nie będą. Teściowa skrytykuje Twój barszcz albo przypalisz karpia, choinka Ci opadnie jeszcze przed Wigilią albo dostaniesz fatalne prezenty, albo będziesz zbyt zmęczona, by się tymi dniami cieszyć, albo Twoi bliscy zbyt dalecy, by było dobrze. Coś pójdzie nie tak, to więcej niż pewne. Ja i tak zaczynam odliczanie, nie skupiam się na samym finale, tylko celebruję to, co tu i teraz. Będę palić światełka i świece, stroić, dekorować, piec pierniki, kupować prezenty, będę robić z Zośką łańcuchy, gwiazdy i serduszka, wykrawać ciasteczka, nie na czas, nie na ilość, tylko ciesząc się każdą z tych chwil z osobna.
Zaczynamy w najbliższy weekend papierniczo-słodyczowym babskim szopingiem i pierwszym przedświątecznym wyzwaniem z cyklu DIY: kalendarz adwentowy. Podobają mi się wszystkie te pudełeczka, wiaderka, pakuneczki, kieszonki i domki, jeszcze nie zdecydowałam na 100%, w którą stronę pójdziemy, negocjacje trwają. Oprócz walorów estetycznych kalendarze adwentowe mają jeszcze jedną zaletę, ułatwiają odpowiedź na bardzo ważne pytanie, które w grudniu pada po cztery razy dziennie: “Mamoooo, a kiedy przyjdzie Mikołaj?”.
Previous Post Next Post

You Might Also Like

9 komentarzy

 • Avatar
  Reply BebeandCompany 28 listopada 2013 at 11:50

  ja będę dzisiaj produkować, swój pomysł już mam szczegóły niebawem, ciekawa jestem na co Ty postawisz ostatecznie 🙂

 • Avatar
  Reply Pod Napięciem 28 listopada 2013 at 12:04

  Bardzo fajne pomysły 🙂

 • Avatar
  Reply lubiesobote.blogspot.com 28 listopada 2013 at 12:17

  Ja też zwariowałam – tyle opcji mi się w głowie kłębi, że zamiast przystąpić ciągle się za jakieś inne “rękodzieła” biorę… i tak mam już kilka wianków, ozdobę do okna, posprzątany jeden pokój…itp;)) pozdrawiam!

 • Avatar
  Reply anjaoninteriors 28 listopada 2013 at 12:33

  Gratuluje pomysłowej Bratowej 🙂 Moja córka już kalendarzem adwentowym raczej się nie zainteresuje, ale pomysły świetne 🙂

 • Avatar
  Reply WhiteLoft 28 listopada 2013 at 14:25

  Biała lokomotywa i domki na sznureczkach piękne:) Pozdrawiam ciepło:)

 • Avatar
  Reply Ali 28 listopada 2013 at 18:35

  Świetne inspiracje. Coś wykorzystam w przyszłym roku, bo tegoroczny skończony !!!!

 • Avatar
  Reply Cleo-Inspire 28 listopada 2013 at 19:22

  Wspaniale inspirujace kalendarze adwentowe.
  Pozdrawiam cieplutko i serdecznie

 • Avatar
  Reply SweetVillage 28 listopada 2013 at 21:32

  Uwielbiam kalendarze adwentowe, choć do dzieci już raczej nikt by mnie nie zaliczył:) U nas w tym roku kalendarz zawiśnie głównie dla mnie i mojego męża 🙂 (synek jeszcze za mały),a będzie wyglądał tak:
  http://sweetvillageblog.blogspot.com/2013/11/adwentowe-odliczanie.html
  Natomiast inspiracje znalezione u Ciebie zapisuje na przyszły rok :)Pozdrawiam ciepło!

 • Avatar
  Reply Dom w kratkę 28 listopada 2013 at 23:14

  Jutro szyję kalendarz – pierwszy w życiu:) A co do całej gonitwy, o której wspominasz w pierwszym akapicie… Powiem Ci szczerze, że mam odwrotne odczucia i dla mnie to całe bieganie/dekorowanie/pieczenie ma jednak bardzo głęboki sens. Pozdrowienia serdeczne!!
  p.s. świetne teksty piszesz

 • Leave a Reply