najpiękniejsze fotoksiążki
polkowelove

ocalić od zapomnienia – dziecięce wspomnienia w fotoksiążce

Pstrykam tych zdjęć moim córkom naprawdę sporo. Pewnie więcej, niż gdybym nie była blogerką – wówczas raczej nie fotografowałabym ich tak często podczas posiłków czy w trakcie czytania książek. A tak – fotografuję, pstrykam, ładuję te tony plików, te setki gigabajtów, obrabiam i… tak sobie tam leżą w pamięci komputera. O ile jeszcze z wakacji się coś tam czasem wywoła, jakiś album skleci, to już wspomnienia tych zwyczajnych chwil, choć uwiecznione, zacierają się. A przecież to właśnie jest nasze życie – te chwile z siostrą na placu zabaw, te gonitwy po mieszkaniu, wspólne posiłki. Życie to najzwyklejsza niedziela w parku, to przedszkole i szkoła, te godziny, które spędza się ich murach. Takie okruchy codzienności, które składają się na obraz dzieciństwa, rodziny, domu. Czasem złapane telefonem, pod wpływem wzruszenia czy urody chwili, innym razem – aparatem. Nawet jeśli na potrzeby bloga, to przecież pokazujące prawdziwe emocje dziewczyn, autentyczne spacery czy zabawy. I wiecie co? Zdarza mi się czasem trafić na takie zdjęcia sprzed roku czy dwóch, rzadziej – sprzed kilku lat, że ja się za głowę łapię. Że jak to, serio? – tak wyglądała Zośka w pierwszej klasie?! To Hanuta była jeszcze niedawno takim misiem małym?! Pamięć jest zawodna, moja łatwiej zapisuje emocje, nastroje, rzadziej jakiejś smaki, zapachy, impresje. Ale obrazy? Ich ostrość zaciera się najszybciej, wypierana przez współczesność.

wspomnienia na zdjęciach

Możliwość utrwalania wspomnień na zdjęciach jest dla mnie absolutnie bezcenna, ale ostatecznie nie po to je wszystkie robię, żeby zalegały zapomniane na nośnikach elektronicznej pamięci. Znacznie łatwiej wracać do fajnych momentów, kiedy zdjęcia materializują się, gdy stają się namacalne. Kiedy wyłowi się z nich te najpiękniejsze i postawi na półce, by poprawiały humor w gorsze dni. Jako jednostka wielce sentymentalna autentycznie do nich wtedy wracam, rozczulam się, wspominam, przywołuję cudowne chwile. Zarówno te wyjątkowe, jak uroczystości, niezapomniane wakacje, jak i takie całkiem zwyczajne, z dzieckiem upapranym kaszką albo roześmianym do rozpuku. Ale też starsze wspomnienia – szalonych szkolnych lat, z okresu studiów. Mam wrażenie, że w tej niedoskonałej codzienności zdarza nam się zapominać o wszystkim, co dobrego nam się przytrafiło. Że gubimy wdzięczność, skupiając się na trudnościach, a czasem, jak się tak człowiek napatrzy na roześmianą dziesięcio – czy piętnastoletnią siebie, na swoje wszystkie wycieczki, podróże, szkolne przygody, na własny ślub czy swoje osobiste dzidziusie, to jakoś się cieplej na sercu robi. Kurczę, fajne mam to życie – zdarza mi się dzięki takim fotowspomnieniom przypomnieć.

I tak sobie ostatnio przypomniałam, jaką mamy fajną codzienność, jakie fajne córki, jakimi one są dla siebie cudownymi przyjaciółkami. Przygotowałam bowiem siostrzany album w Colorland, a potem usiadłyśmy z nim, a ja przypomniałam to sobie i wzruszyłam się.

fotoksiążka dla sióstr
dziecięce przygody w fotoksiążce
FOTOKSIĄŻKI COLORLAND

Jeśli bowiem wywoływać zdjęcia, jeśli tworzyć albumy, to niech one będą naprawdę wyjątkowe. Takie właśnie są fotoprodukty Colorland – wiodącej na tym rynku marki, która oferuje olbrzymią ilość fotoksiążek i gadżetów świetnej jakości. Setki pomysłowych szablonów, dziesiątki formatów, doskonały papier i wykończenie w połączeniu z bardzo szybką realizacją i bardzo dobrymi cenami czynią z nich najlepszy wybór w temacie fotoksiążek.

oprawa książki
fotoksiążka siła sióstr
ŁATWOŚĆ SKŁADANIA

Własnoręczne zrobienie fotoksiążki dla dziecka jest jak fraszka, igraszka, serio – należy rozpatrywać je w kategoriach dobrej zabawy. Jeśli miałam w trakcie przygotowania tej naszej jakiś problem, to tylko z wyborem szablonu 😉 Autentycznie – ten jest bardzo szeroki, a wzory tak ładne, że było to dla mnie bardziej czasochłonne niż samo składanie. Narzędzie w sklepie Colorland jest niesamowicie intuicyjne, jestem przekonana, że każdy sobie poradzi. Najlepszym sposobem na sprawne złożenie fotoksiążki, jest dobre przygotowanie zdjęć. Ja najpierw przejrzałam wszystkie foldery i skopiowałam zdjęcia, które mi odpowiadały, do jednego, a stamtąd wgrałam już do kreatora albumu.

przygotowanie fotoksiążki
JAKOŚĆ WYKONANIA

Nie wiem, jak Wy, ale ja zwykle drżę, kiedy zamawiam jakieś fotogadżety online. Projekt projektem – ale jak to wyjdzie w rzeczywistości? Nie raz już odbierałam z drukarni jakieś samorobne kalendarze z przepalonymi albo nieostrymi zdjęciami, choć na etapie składania wszystko wyglądało super. W Colorland możecie być spokojni o swoje dzieła – nasza książka wyszła pięknie! Oprawa jest staranna i twarda, papier bardzo dobry, kolory nasycone, lecz nie przesadzone, wszystko ostre – mucha nie siada!

jakość wykonania
MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTANIA ZDJĘĆ Z INSTAGRAMA

Dla mnie – osoby, która codzienność uchwyca zwykle w telefonie i co ładniejsze kadry publikuje na Instagramie – idealne rozwiązanie. To niesamowicie ułatwia pracę, jeśli przynajmniej część zdjęć (zwłaszcza tych małych) wgra się prosto z Instagrama. Wystarczy kliknąć ikonkę tej aplikacji podczas wyboru źródła zdjęć, podać nazwę konta, a wszystkie opublikowane fotki wyświetlą się nam i można je wykorzystać w fotoksiążce. Dodam jeszcze, że jakość wydruku tych kwadratów jest bardzo dobra, przynajmniej z mojego telefonu – naprawdę wyszło to bardzo ładnie.

zdjęcia z instagrama
zdjęcia w fotoksiążce
fotoksiążka szkolna
ŚWIETNY PREZENT NA ZAKOŃCZENIE ROKU

Już za moment nadejdzie czas wybierania upominków dla wychowawców w szkołach i przedszkolach. Wiele klas decyduje się na jakiś wyjątkowy sposób podziękowania za ich wysiłek i zaangażowanie. Jako córka nauczycielki, która nie raz wróciła do domu z niechcianym dziełem sztuki, przestrzegam Was, rodzice – nie idźcie tą drogą 😉 Świetnym dodatkiem do bukietu kwiatów czy książki będzie klasowy fotoalbum, zbiór wspomnień z najlepszych momentów mijającego roku szkolnego. Taki prezent sentymentalny, osobisty, który ocali od zapomnienia wspólnie spędzony czas. Jest tu miejsce nie tylko na zdjęcia, ale i jakieś ciepłe słowo, klasową anegdotę, kreatywne podziękowania. Myślę, że to świetny pomysł zwłaszcza dla tych, dla których ostatni dzień roku szkolnego będzie pożegnaniem – z ukochaną panią z przedszkola, nauczycielką wychowania początkowego czy kiedy dzieciaki kończą szkołę. Książka pełna najlepszych wspomnień to najfajniejsze podsumowanie takiego okresu. Nie tylko dla nauczyciela, ale dla całej klasy – jak sobie wyobrażę wszystkie moje biwaki, wycieczki, dyskoteki i przedstawienia szkolne, aż mi się łezka w oku kręci, że mam z nich tylko pliczek nagryzionych zębem czasu zdjęć. Tak bardzo zazdroszczę dzieciakom, że mogą mieć takie piękne pamiątki!

I teraz uwaga – okazja!
Mam dla Was rabat na takie właśnie większe zamówienia fotoksiążek w formacie A4 (pion, 40 stron). Cennikowa wartość tego produktu to 58 zł, lecz zamawiając od 1 do 9 sztuk, zapłacicie tylko 29 zł. Jeśli kupicie powyżej dziesięciu książek, jednostkowa cena będzie wynosić już tylko 25 zł, co daje oszczędność na poziomie ponad 50%!
Jak skorzystać z rabatu?
Wystarczy wejść na TUTAJ i zapisać się w formularzu, a na maila otrzymacie kod rabatowy. Można z niego korzystać wielokrotnie przez cały czas trwania promocji, czyli do 30 czerwca.

A do fotoksiążki dla nauczyciela możecie zamówić któreś ze ślicznych pudełek ozdobnych – tak będzie prezentowała się jeszcze bardziej wyjątkowo.

fotoksiążka przedszkolaka
FOTOKUBEK

Fajnym dodatkiem do fotoksiążki jest fotokubek z Colorland – można przygotować go z klasowych zdjęć na bazie jednego z szablonów szkolnych w kilku dostępnych kształtach. W sam raz na herbatkę dla ukochanej wychowawczyni czy przedszkolanki!

fotokubek szkolny
fotokubek dla wychowawcy
MNÓSTWO PIĘKNYCH SZABLONÓW DO WYBORU

To, co mi się najbardziej w ofercie Colorland spodobało, to duży wybór naprawdę bardzo ładnych wzorów fotoksiążek. Już nie trzeba być profesjonalistą, żeby zamówić sobie takie małe dzieła sztuki – kreatywnie, spójnie ozdobione, z pasującymi do okazji grafikami. Szablony szkolne są kolorowe, dynamiczne, z miejscem na dopiski, nazwiska uczniów czy krótkie komentarze w chmurkach. Do albumów ze zdjęciami przedszkolaków możecie użyć jednego z wielu dostępnych szablonów dziecięcych, a dla uczniów – któregoś z motywów szkolnych.Tych jest ponad pięćdziesiąt! Poniżej możecie zobaczyć te, które najbardziej mi się spodobały:

fotoksiążka szkolne wspomnienia
fotoksiążka “Szkolne wspomnienia”

Wpis powstał we współpracy z marką Colorland.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

6 komentarzy

 • Avatar
  Reply Kasia 11 kwietnia 2019 at 13:27

  Super pomysł. A którego szablonu użyłaś?

 • Avatar
  Reply Weronika 11 kwietnia 2019 at 21:34

  O masz! Akurat wczoraj zamówiłam 3 fotoksiążki właśnie z Colorlandu🙈 Jednak zniżka kusząca, więc do 30 czerwca na pewno jeszcze zdążę coś zamówić😁

 • Avatar
  Reply AgaM 12 kwietnia 2019 at 09:19

  Pani Agnieszko, od długiego czasu podziwiam Pani styl, solidność treści, trafianie w punkt z oceną rzeczy lub zjawisk. Każdy Pani tekst na blogu to świetny felieton godny szerszej publikacji. Zostawia Pani daleko w tyle rzesze blogerek i instagramek sprzedające towar z fotką i banalnym zlepkiem nijakich zdań. Chylę czoła , trzymam kciuki za siły twórcze. Dostarcza Pani swoim czytelniczkom ciekawych treści, dobrych porad, ciekawych komentarzy ,świetnych podsumowań i pięknych zdjęć, a towarzyszą temu emocje i wzruszenia. Nie raz już kupowałam zadowolona kosmetyk z Pani polecenia, gotowałam wg Pani przepisu zyskując aplauz konsumentów i dzieliłam się z koleżankami Pani kapitalnym tekstem, jak choćby ten ostatni o nauczycielach. Chciałabym dla Pani większej popularności,zwłaszcza w powodzi internetowej bylejakości i płycizny.Wszystkiego najlepszego Polko!

  • Polka
   Reply Polka 18 kwietnia 2019 at 08:36

   Aga, powiem wprost – oczy zaszły mi łzami, najzwyczajniej się wzruszyłam. Bardzo Ci dziękuję! Czuję się trochę zawstydzona, ale i zmotywowana, zwłaszcza, że porównywanie się w tym zawodzie jest nieuniknione i często bywa źródłem frustracji jednak. Budujące jest to, że moja dbałość o jakość jest zauważana, to znaczy, że jednak warto się starać. Sprawiłaś mi wielką przyjemność ♥

 • Avatar
  Reply Agata 12 kwietnia 2019 at 09:42

  Ale trafiłaś, akurat szykuję się do stworzenia fotoksiążki. Do tej pory drukowałam w empiku, ale chętnie wypróbuję Colorland. Dzięki!

 • Avatar
  Reply Monika 12 kwietnia 2019 at 14:31

  wychowawcy swojego dziecka najchętniej nie kupiłabym nawet kwiatka(ale nie wypada), bo to za dużo jak na poziom jego zaangażowania (od razu wyjasniam że zasadniczo jestem za strajkiem żeby nie było;) ale cena bardzo przyzwoita jak na fotoksiążkę i jak tylko znajdę chwilę czasu, pewnie po strajku, to się zmierze z tematem dla użytku prywatnego;) pozdrawiam

 • Leave a Reply