Bez kategorii

znajdź dobrego lekarza (i pomóż choremu chłopcu)

Na szczęście nie chodzimy często po lekarzach, oprócz paru infekcji w roku czy innych niegroźnych dolegliwości rzadko chorujemy. Jednak było trochę takich sytuacji w życiu, kiedy szukaliśmy dla siebie lub rodziny dobrych specjalistów, a wtedy nigdy nie rezerwowaliśmy wizyty w ciemno. W obu ciążach, jak pewnie większość kobiet, robiłam wywiad wśród koleżanek na temat godnych polecenia ginekologów, czytałam w internecie opinie o lekarzach i oddziałach położniczych. Kiedy Zosia cierpiała na alergię, wybrałam alergolog poleconą przez przedszkolankę, na fizjoterapię poszłam do rekomendowanej przez znajomą specjalistki. Kiedy choruje ktoś bliski, staramy się znaleźć jak najlepszego lekarza, najlepiej takiego, którego ktoś polecił. Bo z lekarzami jest jak w każdym innym zawodzie – są wśród nich wybitni specjaliści, przeciętniacy i tacy, których nie chcielibyśmy więcej spotkać. Są pediatrzy z doświadczeniem i powołaniem, ale i tacy, którzy denerwują się, gdy dziecko nie chce pokazać gardła. Są ludzie przewidujący i wnikliwi oraz rutyniarze, którzy bagatelizują zgłaszane objawy. Wszystkie to wiemy. Nie zawsze jednak potrafimy odszukać właściwego laryngologa dla dziecka czy kardiologa dla taty. Jeśli w otoczeniu nikt nie jest w stanie polecić właściwego specjalisty, często błądzimy jak dziecko we mgle, odbijamy się od przychodni do przychodni, tracąc czas, pieniądze i nerwy.

Na szczęście jest miejsce, w którym gromadzone są informacje o lekarzach wszystkich specjalizacji z całej Polski wraz z merytorycznymi opiniami ich pacjentów. ZnanyLekarz.pl to serwis internetowy ułatwiający pacjentom wymianę opinii o lekarzach oraz umówienie się na wizytę online. Dla mnie, jako osoby, która wszystko załatwia przez internet to wielkie udogodnienie, od lat umawiam się na tak na wizyty w ramach prywatnych ubezpieczeń, a kiedy muszę wybrać się szybko z dzieckiem do okolicznej przychodni, szlag mnie trafia, że muszę pół dnia wisieć na telefonie, żeby usłyszeć, że nie ma już miejsc!

3

2

7

W ZnanyLekarz.pl znajduje się obecnie 137 tys. profili lekarzy, a miesięcznie serwis odwiedza ponad 3 mln użytkowników. Wszystkie  opinie, zanim znajdą się w serwisie, są weryfikowane i sprawdzane pod kątem różnych kryteriów, po to  by były merytoryczne i zgodne z regulaminem. Opinie o danym lekarzu może dodać pacjent, który faktycznie był na wizycie u konkretnego specjalisty lub ma zweryfikowane, prawdziwe konto na FB. Ponadto lekarze mogą się ustosunkować do opinii lub zgłosić nadużycie.
Jeśli możliwość wyszukiwania specjalistów i wybierania ich na podstawie opinii innych pacjentów to nie wystarczająca zachęta do tego, żeby korzystać z serwisu, to posłuchajcie tego: ZnanyLekarz.pl zapłaci 1 zł na konto wybranej przeze mnie fundacji charytatywnej za 1 opinię o dowolnym lekarzu dodaną w serwisie przez czytelników mojego bloga.

Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, nie musiałam długo szukać osoby, której możemy pomóc, ta historia sama mnie znalazła właśnie wtedy, kiedy zabierałam się do wybrania odpowiedniej instytucji:

Emil ma wrodzoną wadą serca pod postacią tetralogii Fallota z zarośnięciem zastawki tętnicy płucnej oraz połączeniami systemowo-płucnymi i skrajną hipoplazję tętnic płucnych. Po początkowym załamaniu, rodzice chłopców pomyśleli: „Będzie dobrze, przecież wady serca w dzisiejszych czasach się operuje.” Nie przyszło im do głowy, że niektóre wady serca są tak skomplikowane, że nikt nie podejmie się ryzyka operacji. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że tak będzie w przypadku Emila. Lekarze nie dawali chłopcu wielkich nadziei i od początku uprzedzali rodziców, że ich syn nie będzie żył długo. Ci, niestrudzeni w swojej walce o Emila, pukali do wielu drzwi, wysyłali setki wiadomości, szukali pomocy w Polsce i zagranicą. Kiedy stracili już resztki nadziei na to, że ktoś gdzieś wreszcie podejmie się zoperowania ich synka, w grudniu ubiegłego roku pojawiła się wreszcie szansa, żeby Emil żył – nadzieja na operację w USA, jednak cena sięga ponad 1,5 mln dolarów. Wyniki i stan Emila są na tyle dobre, że jeden ośrodek na świecie zdecydował się operować i uratować życie Emila. To byłaby pierwsza operacja, od jej wyniku zależy, czy ostatnia. Pierwszy etap powinien być wykonany w czerwcu – jest to optymalny czas, ponieważ sytuacja dzieci z tą wadą szybko się zmienia – niektóre kolaterale mogą zanikać lub się zwężać. „Wiadomość o możliwości operacji była najlepszą wiadomością, jaką dostaliśmy w życiu. Po tylu odmowach trudno było uwierzyć, że w końcu znalazł się ktoś, kto podejmie się operacji.” – mówi mama Emila. – „To jedyna szansa, żeby uratować życie Emila. Mamy błogosławieństwo polskich lekarzy, co jest dla nas niesamowicie ważne, jednak ta astronomiczna kwota… cały czas mam wątpliwości, czy nie porywamy się z motyką na księżyc.”
Więcej o sytuacji Emila możecie przeczytać na stronie fundacji Siepomaga.

Obraz1

MG_2979

MG_2718-crop

Przypominam – za każdą opinię o lekarzu na stronie ZnanyLekarz.pl, serwis przekaże 1 zł na fundacyjne konto Emila!
Jak to zrobić?
 • na stronie głównej możecie wyszukać lekarza po specjalizacji+miasto lub od razu wpisać interesują Was nazwisko w pierwszym polu po lewej stronie, wyszukiwarka powinna odnaleźć lekarza, którym jesteście zainteresowani
 • panel do dodawania opinii znajduje się na dole strony na każdym profilu lekarza, niezależnie od tego, czy ma on uruchomiony kalendarz wizyt, czy też nie
 • UWAGA! System zamieni Wasze opinie na złotówki tylko, jeśli wejdziecie na serwis przez mojego bloga, nie bezpośrednio z przeglądarki, musicie więc przejść do strony ZnanyLekarz.pl poprzez TEN LINK (klik)
 • weryfikacja „dodających opinię” odbywa się tylko za pomocą Facebooka – nie wymaga rejestracji w serwisie
 • opinie możecie dodawać przez kolejny miesiąc

 

 W imieniu Emila i jego rodziny bardzo Was proszę – pomóżmy!

Więcej informacji o zarządzaniu opiniami znajdziecie TUTAJ (klik).

Wpis powstał we współpracy z serwisem ZnanyLekarz.pl

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

29 komentarzy

 • Odpowiedz luska32 16 marca 2016 at 20:51

  Dziewczyny i chłopaki do dzieła! Na pewno każdy z nas zna jakiegoś dobrego specjalistę ????

 • Odpowiedz Gosia 16 marca 2016 at 22:42

  Miałam dzisiaj taki plan, że napiszę do Pani prośbę o napisanie postu o Emilku… Emilkowi można również popcorn wpłacając pieniążki na stronie fundacji SiePomaga lub wysyłając sms-a.

 • Odpowiedz aigreetsucre 16 marca 2016 at 23:15

  O matko, napisałam właśnie cztery długie opinie o ginekologach w moim mieście. A poznałam się na nich leżąc w ostatniej ciąży kilka tygodni w szpitalu i rodząc wcześniaka, których połowa z nich o mało nie zabiła. Mam nadzieję, że za negatywne opinie też płacą?? 😉
  Tyle emocji mam teraz w sobie na wspomnienie tamtych wydarzeń, że chyba nie zasnę. Może napiszę coś o dentystach 😉

  • Polka Dot
   Odpowiedz Polka Dot 21 marca 2016 at 12:12

   płacą, płacą, o ile nie użyłaś wulgaryzmów 😉

 • Odpowiedz mamidami 16 marca 2016 at 23:54

  Znalazłam kilku i obsmarowałam 😉 świetna inicjatywa! Fingers crossed za Emila!

 • Odpowiedz Mcaga 17 marca 2016 at 00:14

  Super! Jutro siadam i pisze 🙂

 • Odpowiedz kredka tworzy 17 marca 2016 at 09:39

  napisane 🙂

  • Polka Dot
   Odpowiedz Polka Dot 21 marca 2016 at 12:12

   super, dziękuję!

 • Odpowiedz Karolina 17 marca 2016 at 10:40

  Wystawiłam cztery opinie, były problemy przy pierwszych dwóch z „tokenem „. Mam nadzieję, że zadziała. Cieszę się , że mogłam wziąć udział w takiej akcji.

 • Odpowiedz Kaska 17 marca 2016 at 11:14

  ???????????? świetna inicjatywa, mam nadzieję że wspólnymi siłami uda się uzbierać pieniądze dla tego chłopczyka. Sama już sms-y wysłałam, pieniądze przelała i zaraz opinie o lekarzach wystawię. Oby się udało, bo serducho się ściska i łzy aż płyną????????Dużo Buziaków za zaangażowanie ????????????????????

  • Polka Dot
   Odpowiedz Polka Dot 21 marca 2016 at 12:12

   ja też mam taką nadzieję!

 • Odpowiedz Agatka 17 marca 2016 at 13:12

  Mimo, że korzystałam już z tego portalu jakoś z lenistwa nigdy nie chciało mi się dodawać opinii… Właśnie to zrobiłam 🙂 Oby pieniążki się nazbierały…

 • Odpowiedz kamial 17 marca 2016 at 13:46

  Napisałam ocenę, ale nie się nie dodała, bo chcieli potwierdzać dane przez Fb a ja nie mam konta…

 • Odpowiedz Kasia 17 marca 2016 at 13:58

  Już polecilam moją lekarkę,dzięki za cynk o tej akcji!
  Jeśli można spytac,gdzie kupujesz takie ładne ubrania w pastelowych kolorach?

  • Polka Dot
   Odpowiedz Polka Dot 21 marca 2016 at 12:13

   dzięki! a z ciuchami to różnie, nie pamiętam niestety skąd ta bluzka. Ale sporo pasteli zawsze widzę na wiosnę w sklepach 😉

 • Odpowiedz salusiowo 17 marca 2016 at 14:39

  Napisane

  • Polka Dot
   Odpowiedz Polka Dot 21 marca 2016 at 12:13

   super!

 • Odpowiedz Magda 17 marca 2016 at 20:50

  Biorę się za pisanie opinii o lekarzach.

  • Polka Dot
   Odpowiedz Polka Dot 21 marca 2016 at 12:14

   dzięki!

 • Odpowiedz Aga 18 marca 2016 at 12:21

  Nigdy nie dodawałam opinii, bo mi się nie chciało, ale teraz opisałam wszystkich znanych lekarzy 🙂

  • Polka Dot
   Odpowiedz Polka Dot 21 marca 2016 at 12:14

   bardzo się cieszę 🙂

 • Odpowiedz ewelina 19 marca 2016 at 12:37

  Super akcja 🙂 Piszemy!

 • Odpowiedz marta1981marta 21 marca 2016 at 09:53

  przerażające się tak chorujące dzieci. Kiedyś wpłaciłam na Się pomaga na córeczkę kolegi Ale tam jest tyle innych tragedii…a człowiek nie jest w stanie pomóc każdemu…. My mamy pediatrę jakich prawie nie ma. Ja uważam, że antybiotyk to ostateczna ostateczność i on też. Nie lubi syropków i sztucznych witamin. Propaguje zdrowe zywienie. Pamięta imiona dzieci i nie zakłada kitla zeby się nie bały 😉 Jeśli jest infekcja taka poważniejsza daje skierowanie na badania na CITO, jeśli nie ma bakterii- antybiotyku nie przepisze. Szuka przyczyn. Toteż zawsze w kolejce człowiek się wyczeka, a do jego kolezanki w przychodni-pustki. Opinie opiniami, bo jak coś nie wyjdzie ocena spada do zera. Lekarz niestety tez moze się pomylić, może nie być w stanie czegoś znależć. Ale ma dołozyć wszelkich starań i szukać przyczyn a nie działaś rutynowo.

  • Polka Dot
   Odpowiedz Polka Dot 21 marca 2016 at 12:15

   Pozazdrościć takiego lekarza.

   • Odpowiedz marta81marta 22 marca 2016 at 08:17

    Toteż wpadam w panikę na każdą plotkę o jego przenosinach.Nic będzie się jeździć.A i jeszcze przyjmuje ponad limity???? Lekarze często zapominają na czym ich praca polega.Bardziej na dawaniu niż na braniu…

 • Odpowiedz Julia 21 marca 2016 at 23:56

  Oceniłam już 6 lekarzy, zaraz wygrzebię z pamięci kolejnych. Gorąco polecam wysyłanie sms-ów i zachęcanie do tego wszystkich możliwych znajomych (numer, pod który wysyłamy sms, jest na stronie siepomaga). Pozdrawiam i bardzo dziękuję za tę akcję!

 • Odpowiedz susannaromana 22 marca 2016 at 03:04

  Polko mam nadzieję, że dużaaa suma uzbiera się dla Emila !

 • Odpowiedz k. 22 marca 2016 at 11:23

  Można jakoś sprawdzić, ile się udało uzbierać z akcji? Nie ma żadnego limitu „górnego”? Trzeba to nagłośnić jak najbardziej!

 • Odpowiedz Nika 23 marca 2016 at 17:01

  Dwie już napisałam 😉 Teraz szukam kolejnych lekarzy, u których byłam! Fajna akcja, trzymam kciuki za Emila i wierzę, że wszystko się ułoży.

 • Zostaw coś po sobie